Jakim materiałem docieplać swój dom?

materiały do ocieplania domuObecnie na rynku spotkamy się z naprawdę ogromnym wyborem materiałów przeznaczonych do ocieplania budynków – niektóre z nich są dostępne od bardzo długiego już czasu, podczas gdy inne pojawiły się stosunkowo niedawno. Wszystkie z nich posiadają oczywiście swoje wady i zalety, przez co musimy dać sobie nieco czasu na dokładne zapoznanie się z nimi oraz upewnienie się, że wybieramy wśród nich coś faktycznie dla siebie odpowiedniego. Pierwszym materiałem godnym opisania jest wełna mineralna, należąca do najbardziej tradycyjnych oraz standardowych rozwiązań tego typu. Jest ona dostępna w dość niskiej cenie, a przy okazji ma do zaoferowania dość dobre parametry.

Niemniej jednak za znacznie bardziej praktyczny materiał możemy uznać tutaj styropian. Styropian również jest powszechnie wykorzystywany do wykonywania termoizolacji, bowiem odznacza się naprawdę dobrymi właściwościami. Jeśli ktoś jest na to zdecydowany, to powinien zadbać przede wszystkim o zakup płyt styropianowych o krawędziach profilowanych, bowiem dzięki temu znacznie łatwiej można przygotować z nich faktycznie szczelną izolację. Podobne efekty można uzyskać również układając dwie warstwy płyt tak zwaną metodą mijankową.

Najnowszym rozwiązaniem robiącym ostatnio prawdziwą furorę na tym rynku jest pianka poliuretanowa, która idealnie może sprawdzać się w praktycznie każdym obiekcie. Posiada ona niemalże same zalety. Tworzy ona na izolowanej powierzchni zwartą izolację pozbawioną szczelin i spoin, dzięki czemu jest naprawdę skuteczna. Pianka dokładnie wnika we wszystkie, nawet te trudno dostępne szczeliny w konstrukcji budynku – daje ona zatem tak dobre efekty, jakich nie bylibyśmy w stanie uzyskać przy jakimkolwiek standardowym materiale. Pianka poliuretanowa jest ponadto bardzo trwała i odporna na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, dzięki czemu bez problemów może służyć w praktycznie każdym miejscu.