Odkryj piankę poliuretanową PUR

zalety pianki purIzolacje wykonane z pianki poliuretanowej PUR w każdym przypadku odznaczają się wysoką szczelnością, trwałością oraz odpornością na wiele czynników zewnętrznych. Cieszą się one obecnie sporą popularnością i powszechnie stosowane są zarówno w zwykłych domach jak i obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Warto zatem dokładniej się tym zainteresować i dowiedzieć się, czym jest pianka poliuretanowa PUR. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale poliuretany to substancje z którymi spotykamy się w naszym życiu codziennym właściwie na każdym kroku. Mają one liczne zastosowania w najróżniejszych branżach, takich jak przemysł obuwniczy, tekstylny, meblarski czy samochodowy. Powszechnie stosuje się je również przy produkcji niektórych przedmiotów codziennego użytku, takich jak przykładowo zwykłe gąbki do kąpieli.

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów takich pianek wśród których praktycznie każda posiada zupełnie odmienne zadania oraz właściwości. W przypadku wykonywania izolacji natryskowej stosowana jest pianka poliuretanowa PUR. Jest to preparat składający się z dwóch składników. Pierwszy z nich, składnik A, zawiera w sobie produkty takie jak alkohole wyższego rzędu, katalizator, środek powierzchniowo czynny, gaz którego zadaniem jest spieranie i zamykanie porów. Składnik B jest tymczasem mieszaniną izocyjanianów. Komponenty są ze sobą łączone w specjalnej głowicy pod wpływem wysokiego ciśnienia powstającego w maszynach wykorzystywanych przy takich pracach. W reakcji takiej wytwarzana jest bardzo duża ilość ciepła, co z kolei prowadzi do znacznego zwiększenia objętości pianki.

Ostatnim etapem jest sieciowanie, proces, który nadaje piance tak wysoką wytrzymałość. Jedna aplikacja pozwala na przygotowanie zarówno termo jak i hydroizolacji, co oczywiście daje spore oszczędności czasu i pieniędzy. Wykonywanie izolacji tym sposobem i za pomocą takich materiałów z roku na rok coraz bardziej wypiera te standardowe metody – patrząc na wszystkie zalety czegoś takiego ciężko jest się jednak temu dziwić.