Piana poliuretanowa jako materiał izolacyjny

jakość pianki poliuretanowejAnalizując rynek izolacji nie możemy nie dostrzec tego, że w ciągu wielu lat był on zdominowany przez tak zwane materiały tradycyjne, dla których charakterystyczny jest szereg niedogodności. Jeśli zatem nadal je stosowano, działo się tak przede wszystkim dlatego, że argumentem przemawiającym za zasadnością takiego postępowania była ich cena. Bez względu jednak na to, czy wykorzystywano wełnę mineralną, czy też styropian, należało liczyć się z tym, że wypełnienie wszystkich pustek będzie poważnym problemem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że dachy składają się z wielu połączeń, utrudnienia pojawiają się przy tym również wówczas, gdy pojawia się konieczność izolowania tych powierzchni, których kształtów nie da się określić jako standardowe.

Nie można zapominać i o tym, że bardzo często natrafia się na połączenie nie dwóch, a nawet kilku nietypowych konstrukcji, jeśli więc korzysta się z tradycyjnych materiałów izolacyjnych, należy liczyć się z tym, że uniknięcie pustych przestrzeni jest niemal niemożliwe. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z problemem, którego nie da się rozwiązać. Od niedawna podczas dokonywania wyboru można skorzystać również z nowoczesnej izolacji natryskowej z wykorzystaniem piany poliuretanowej, okazuje się przy tym, że ten szybki sposób izolacji posiada znacznie więcej zalet, niż można byłoby się tego spodziewać. Na uznanie zasługuje już choćby to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie generuje niemal żadnych odpadów, nie można przy tym nie docenić i tego, że jest w stanie dotrzeć nawet w te miejsca, które zwyczajowo uważa się za niedostępne.

zastosowanie pianki purSama pianka poliuretanowa nie powinna być dla nas zresztą zbyt dużym zaskoczeniem, nie ulega bowiem wątpliwości, że z poliuretanami spotykamy się w niemal każdej dziedzinie naszego życia, choć bardzo często nie mamy o tym pojęcia. Pianka PUR wykorzystywana jest przecież już choćby jako wypełnienie drzwi tak mieszkalnych, jak i chłodniczych, mamy z nią do czynienia jednak również wówczas, gdy produkuje się brodziki, wanny, a nawet zabawek. Gdy wykorzystywana jest jako materiał izolacyjny, stosuje się w tym celu oryginalne urządzenia wysokociśnieniowe, okazuje się przy tym, że można z niej korzystać nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także przemysłowym i inwentarskim.