W jaki sposób zastosować piankę poliuretanową

Nałożenie pianki to dość prosta czynność i rzeczywiście tak to będzie, ale jedynie, gdy to nakładanie pianki zostanie zlecone doświadczonym wykonawcom. Całość polegać będzie na doprowadzeniu do rozpylenia pianki specjalnym agregatem, który pod ciśnieniem wystrzeli ją w miejsce, które ma być docieplone. Pianka będzie się rozszerzać i szybko stygnie. Po przygotowaniu miejsca, gdzie będzie docieplenie będzie można instalować kotwy, które służą do tego, by zawiesić w tym miejscu płyty kartonowo gipsowe. Instalowane są one po tym jak ułożona będzie pianka. Należy także zabezpieczyć okolice kanałów wentylacyjnych, otworów okiennych. Prace z pianką postępować będą szybko i będzie można ja nakładać od razu na deskowanie albo na membranę. Piana będzie się bardzo szybko rozszerzać i stworzy szczelną warstwę. Sam natrysk będzie wykonywany od dołu do góry, zaczyna się od krokwi.

Podłoże jakie ma być docieplone powinno być odpowiednio przygotowane. Jeśli chodzi o drewno należy sprawdzić między innymi jego wilgotność. Wynik gdy będzie powyżej 60% oznacza, że trzeba wcześniej wykonać suszenie nim wykona się izolację. Piana otwartokomórkowa jest najczęściej wykorzystywana na poddaszach, ponieważ będzie ona rozwiązaniem tańszym.

izolacje pianą pur

Wystarczy około 15 cm materiału, jednak standardem będzie stosowanie 18 cm. Jeśli nie mamy tyle miejsca będziemy mogli zastosować pianę zamkniętokomórkową i wtedy można zastosować 10 cm grubości. Dzięki właściwościom pianki nie trzeba wykorzystywać folii paroprzepuszczalnych. Okazuje się, że jednak nadal wielu wykonawców takie rozwiązania stosuje. Wynika to najczęściej z przyzwyczajenia takiej firmy, która zakłada że takie rozwiązanie będzie się najlepiej sprawdzać w praktyce. Wykonujemy trzy warstwy po nałożeniu pianki, ale można wykonać tylko regipsy, których od piany nie musi oddzielić folia.

Inwestor musi jedynie nadzorować pracę ekipy, która ma odpowiadać za nakładanie pianki. Na pewno warto sprawdzać doświadczenie ekipy, referencję, sprzęt jaki firma posiada, ponieważ od tego będzie zależeć jak wykona izolację, dlatego sprawa taka nie może być lekceważona. Od nas będzie zależeć jaka wybierzemy ekipę a od ekipy tak naprawdę będzie zależeć jak wykonana będzie ta izolacja.