Pianka do termoizolacji – nowoczesność i funkcjonalność

izolacja dachu piankąPianka poliuretanowa jest aktualnie jednym z najlepszych dostępnych materiałów do wykonywania termoizolacji w domach. Materiał ten odznacza się wysoką jakością, jest bardzo skuteczny, zaś samo jego stosowanie jest bardzo proste. Mimo wszystko jednak dość wysoka cena sprawia, że nadal nie cieszy się on tak dużą popularnością, na jaką faktycznie zasługuje. Niemniej jednak coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że o wiele lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, ale w zamian za to móc kupić materiał, który zapewni nam wysoki poziom izolacyjności i doskonałą trwałość. W piance możemy doszukać się właściwie wszystkich zalet pozostałych materiałów używanych do wykonywania termoizolacji, ale jednocześnie jest ona pozbawiona ich wad.

Przykładowo, działa w podobny sposób jak styropian, choć w odróżnieniu od niego jest bardzo odporna na upływ czasu i zużywanie się. W wielu budynkach pianka poliuretanowa bez żadnych problemów służy nawet przez wiele długich lat; przez cały ten czas nie odkształca się i zachowuje wszystkie swoje pierwotne właściwości. Do wykonywania takiej izolacji używany jest specjalny pistolet, za pomocą której pianka jest wytryskiwana na izolowaną powierzchnię. Daje to pewność, że pianka dokładnie wniknie w każdą, nawet trudno dostępną szczelinę takiej powierzchni. Ponadto można dzięki temu tworzyć warstwę izolacji o dowolnej grubości, w zależności od swoich potrzeb. Po wykonaniu takiego natrysku pianka momentalnie zaczyna zwiększać swoją objętość i wypełniać nawet trudno dostępne zakamarki konstrukcji budynku, których nie dałoby się ocieplić przy pomocy zwykłych materiałów.

pistolet do natryskuWłaśnie dlatego pianka jest o wiele skuteczniejsza niż wełna mineralna czy styropian, w przypadku których często powstają naprawdę spore miejsca pozbawione jakiejkolwiek izolacji. Nawet w sytuacji, gdy na pierwszy rzut oka wydaje się, że zostały one ułożone wręcz idealnie istnieje w nich wiele szczelin, przez które ucieka ciepło. Ponadto tradycyjne materiały nigdy nie zapewnią nam takiej trwałości i odporności na upływający czas, jak pianka poliuretanowa. Z biegiem czasu znacznie tracą one swoje właściwości, przez co po kilku latach użytkowania skuteczność naszej izolacji można się znacznie zmniejszać – w przypadku pianki takie problemy zwyczajnie nie istnieją.